Cumalara Dair

Bugün bayram, bugün şenlik, bugün rahmet, merhamet, bugün umut ışığı… Yankılansın minarede kavuşma nidaları, bir seccadede son bulsun tüm hasretlikler, eğer olur da dökülecek olursa göz yaşlarım, sevdiğimin önünde dökülsün. Hani o ellerimi usul usul kaldırırken huzurunda, ‘’geride kalsın dünya da, meşgaleler de, insanlar da, hatta sevdiklerim de’’, ben,  beni benden çok sevene geldim demek var.Bak ben sana geldim,aç kapını,dünya soğuk,dünya zalim,dünya acımasız,sensin beni ben yapan, bana ‘’ol!’’ diyen, bana kapını çalma şerefini veren ve o kapıyı açacak kudrete sahip olan…

Bugün Cuma, bugün gözlerim ışıl ışıl. Bugün bayramlığımı giydim, bugün gül kokuları süründüm, bugün uçan kuşa dahi selam verdim, daha çok tebessüm ettim. Bugün daha çok sabırlıyım, daha çok şükrediyorum, gücüme güç katman için,bana verilen maddi manevi tüm güzellikler için, bir sonraki cumaya sağ salim kavuşabilmek için. Ellerimde pişmanlıklarım, yanlışlarım, hatalarım, kullardan saklayıp da senden saklayamadığım diğer ben’ ler ve o elleri bana açtıran, dinleyen sen! Mesafelerin önem teşkil etmediği, zamansız, mekansız, nedensiz, hiçbir ücret istemeden, açtırdığın ellerimle bir umut bekliyorum. Mevsim sonbahar, rahmet yağmurları ıslatırken toprağı buram buram gelen o koku da, buz gibi esen o rüzgar da bana seni fısıldıyor, üşümüyorum.

Bugün Cuma…Bugün üzerimize güneşin doğduğu en hayırlı gün, bugün yaratıldı Hz.Adem, bugün cennete konuldu, bugün dünyaya indirildi, bugün tevbesi kabul edildi, bugün öldü ve hepimiz bir Cuma günü habersiz vakitlerden birinde sana kavuşacağız.

Bugün daha çok adını anıyorum, daha çok selam gönderiyorum en sevgiliye (sav), sen de ilet selamımı ona (sav).Farkındayım zaman artık daha çabuk geçiyor, bir an evvel kavuşmak için.

Cumalarda , nurunla aydınlanmış yüzlerle buluşmak üzere…

Hayırlı cumalar.

Selametle.

بشرى

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s